Sosyal medyada hesabı olanların sayısı her geçen gün artıyor. Hesap sahipleri de herhangi bir nedenden dolayı da bazen bu sosyal medya hesaplarının müşteri hizmetleri bölümüne ulaşma ihtiyacı hissedebiliyorlar. Fakat taktir edersiniz ki bu kadar çok kullanıcısı olan şirketlerin müşteri hizmetlerine ulaşmak pek de kolay olmuyor.

Hangi Nedenlerle Ulaşmak İstiyorlar?

İnstagram son yıllarda en fazla kullanılan sosyal medya hesaplarının başında geliyor. Bünyesinde yaptığı değişiklikler ve güncellemeler de kullanıcı sayısını her geçen gün artırmayı başarıyor. Kullanıcılar çeşitli nedenlerle bazen müşteri hizmetleri ile irtibata geçmek isteyebiliyorlar. Bunlardan bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz; hesaplarının şifresini değiştirmek, İnstagram hesaplarını doğrulatmak, çalınan hesaplarını tekrar alabilmek, İnstagram’dan canlı destek alabilmek, İnstagram hakkında daha fazla bilgi alabilmek gibi sebepler. Baze nde işletme hesabı sahiplerinin en çok sorduğu soru, İnstagram müşterilerine nasıl ulaşırsınız sorusu oluyor.

İnstagram Müşteri Hizmetlerine Nasıl Ulaşılabilir?

Telefon numarası olmadığı için, İnstagram müşteri hizmetleri ile iletişime geçemeyeceğinizi düşünmeyin. Bunun farklı yolları da var. Müşteri hizmetleri ile konuşmak istediğiniz konu eğer sadece şifrenizi değiştirmekle alakalı ise maalesef ki bu mailiniz pek dikkate alınmayabilir. Ama programda ki bir güvenlik açığını bildirmek isterseniz sizinle derhal iletişime geçeceklerdir. https://help.instagram.com adresine atacağınız bir mail ile İnstagram hesabınız ve profilinizle alakalı her türlü desteği talep edebilirsiniz.

Arama motorlarında arattığınızda bu konu ile alakalı pek çok sonuçla karşılaşırsınız. Size 118 ile başlayan bir numarayı aramanızı söyleyenler tamamen o hizmete para kazandırmak için sizi yönlendirmeye çalışıyorlardır. Bu nedenle o numaraları arayarak bir de üstüne ücret ödemek zorunda kalmayın.

İnstagram’ın Türkiye’de Ofisi Var mı?

Türkiye’de bulunmasa da İnstagram ve Facebook’un Dublin ofisinin içinde bulunan Türkiye ofisi ile irtibata geçerek sorununuzu halledebilirsiniz. Ancak burası için de bir telefon numarası bilgisi paylaşılmıyor. İletişime geçtiğiniz taktirde de, bütün sorunlarınıza çözüm bulamayabilirsiniz. Kullanıcıların İnstagram müşteri hizmetlerine yaptıkları başvuruların büyük çoğunluğu hesaplarını doğrulatmak istedikleri için yapıyorlar.

Fakat hesap doğrulatmak için telefon görüşmesi yapmanıza gerek yok. İnstagram hesabınızın doğrulatmaya uygun olup olmadığını bazı algoritmalar kullanarak kontrol ediyor. Kontrol talebinizi hesabınız üzerinden izleyeceğiniz bir kaç adım ile oluşturabiliyorsunuz.

İnstagram Hesabınızı Nasıl Doğrulatırsınız?

İnstagram da hesap doğrulatmanın ne kadar zor olduğu herkesçe malum. Bazı art niyetli kişiler, sizden hesabınızı doğrulatma karşılığında para talep ediyorlar. Sakın ola ki bu kötü niyetli kişilere aldanıp da ödeme yapmayın. Hesap doğrulatmanızı kendiniz de yapabilirsiniz. İnstagram’a giriş yaptıktan sonra alt taraftan profil sekmesine dokunun. Sağ üst köşede bulunan açılır menünün en altında bulunan ayarlar seçeneğine dokunun. Ayarlardan Hesap butonuna dokunun.

Karşınıza çıkan menüden Doğrulama İste seçeneğine dokunduğunuzda, sizden istenilen bilgileri tamamladıktan sonra hesabınız doğrulatma için kontrol edilmeye başlanır. Eğer hesabınız profil doğrulatma kriterlerine uygun bir profil ise mavi tik hesabınıza otomatik olarak eklenir. Ama hesabınız profil doğrulatma kriterlerine uygun değilse, müşteri hizmetleri ile irtibata geçseniz bile doğrulamanın yapılması mümkün olmaz.

Kurumsal Hesaplar veya Bürokratların Hesapları Nasıl Doğrulanır?

Siyasetçilerin sosyal medya hesapları doğrulatılması için, talepleri kişilerin ıslak imzalı olarak yapılır. Güvenilir kişiler tarafından direkt İnstagram’a teslim edildiği için bu gibi hesapların doğrulanması manuel olarak gerçekleştirilir. Gerçekte bahsettikleri makamlara sahip olmayan kişiler böyle bir talepte bulunamazlar. Bulunurlarsa suç işlemiş olurlar ve durum yargıya bildirilir.

İnstagram ile İlgili İletişim Formları Nelerdir?

Bu kadar çok kullanıcısı olan bir uygulamanın elbette ki çeşitli sorunları bildirmek isteyen kullanıcıları için hazırladığı bazı formlar vardır. Bir hesabı şikayet etmek veya bir hesabın kapatılmasını talep etmek için hazırlanmış formları doldurarak, çok hızlı bir şekilde yapılmasını istediğiniz işlemi uygulama yetkililerine bildirebiliyorsunuz. Onlarda doldurduğunuz formları inceleyerek, yaptığınız talebin yerinde bir talep olup olmadığını kontrol ediyorlar ve gerekli işlemleri gerekli hallerde başlatıyorlar. Örneğin;

13 yaş altındaki kullanıcıları bildirmek için https://help.instagram.com/contact/723586364339719 formunu kullanabiliyorsunuz.

Vefat eden bir İnstagram kullanıcısının hesabının anıtlaştırılmasını istiyorsanız bunun için de https://help.instagram.com/contact/452224988254813 formunu doldurmanız gerekiyor.

Sosyal medya kullanımı arttıkça, insanları sosyal medya üzerinden taciz edenler ve insanlara zorbalık uygulayanlarda maalesef ki oluyor. Bunları bildirmek için de https://help.instagram.com/contact/584460464982589 formunu kullanabiliyorsunuz.

Sahte bir hesabı bildirmek için https://help.instagram.com/contact/636276399721841 formu,hesabınızı tamamen silmek için https://instagram.com/accounts/remove/request/permanent/ formunu doldurarak İnstagram yetkilileri ile paylaşmanız yeterli oluyor. Yaptığınız başvuruların cevabı en kısa sürede tarafınıza geri bildiriliyor.