Study UK Mezun Ödülleri’ne başvurular başladı 1

British Council, Birleşik Krallık’ın uluslararası mezunlarının dünya çapında fark yaratan başarılarını kutlayan prestijli Study UK Mezun Ödülleri’nin beşincisini düzenliyor. Birleşik Krallık mezunlarının başarı hikayelerini öne çıkarmayı ve kutlamayı amaçlayan Study UK Mezun Ödülleri, Birleşik Krallık dışında yaşayan tüm mezunların başvurularına açık.
Birleşik Krallık üniversitelerinden mezunların, 4 Eylül 2018 tarihi itibariyle aday olabileceği yarışmanın başvuruları 11 Kasım 2018’de sona erecektir. Çevrelerinde Birleşik Krallık’tan mezun tanıdıkları olanlar dilerse, bu mezunları 28 Ekim’e kadar aday olarak gösterebilirler.
Ödüllere, son 15 yıl içinde İngiltere’de yükseköğrenimlerini tamamlamış ve kendi ülkesinde yaşayan mezunlar başvurabilir. British Council tarafından hayata geçirilen Study UK Mezun Ödülleri, İngiltere’deki yükseköğrenim deneyimini içinde yaşadığı toplumun, mesleklerinin ve ülkelerinin yararı için kullanan mezunların olağanüstü başarılarını öne çıkarmayı hedeflemektedir.
Study UK Mezun Ödülleri’nde daha önce finale kalan adaylar ve ödül kazananlar, Birleşik Krallık üniversitelerinde eğitim görürken edindikleri deneyimleri kullanarak çevrelerindeki insanlara, çalıştıkları sektöre veya ülkelerine katkı sağlayan, kendi alanlarında önde gelen kişiler olmuştur. Study UK Mezun Ödülleri, Birleşik Krallık’ta aldıkları yükseköğrenimin mezunların hayatlarına kattığı etkiyi ve kazanımları göstermeyi ve onların başarılarını kutlamayı amaçlar. Ayrıca Birleşik Krallık mezunlarının profilini, mezun oldukları üniversitenin ve Birleşik Krallık eğitim sisteminin uluslararası itibarını artırmayı hedefler.
Finalistler Ocak 2019’da açıklanacak ve kazananlar Şubat ayında düzenlenecek ödül töreni ile ilan edilecektir. Kazananlar, uluslararası alanda itibarlarını geliştirme, mesleki bağlantılarını genişletme ve kariyerlerini ilerletme fırsatı da elde edecektir.
British Council Türkiye, 2019’da ilk defa Study UK Mezun Ödülleri’ne başvuran mezunların profesyonel gelişimlerini artırmak amacıyla Şubat ve Mart aylarında çevrimiçi ve yüz yüze eğitimler düzenleyecektir.
Uygunluk kriterleri ve başvurular için; adresine başvurun.

Leave a Comment