Su Almayan Bulaşık Makinesi Arızası İçin Çözüm 1

Su Almayan Bulaşık Makinesi Arızası İçin Çözüm

 

Bulaşık makinesi teknolojisinin ilk dönemlerinde lüks beyaz eşya teknolojisi olarak görülüyordu. Ancak modern çağda Arçelik bulaşık makinesi teknolojisinin hızlı gelişimi ile birlikte bulaşık makinesi teknolojisi son yıllarda dünyanın her yerinde hemen hemen her eve giren, yaşam alanlarının en temel teknolojik gereksinimlerinden birisi olarak öne çıkmaya başladı. Bu durumda bulaşık makinelerinin dünyanın her yerinde çok yoğun bir kullanım oranına ulaşmasına neden oluyor. Ancak çevresel koşullar, kullanım hataları ve daha pek çok etken dolayısı ile arızalanan bulaşık makinelerinde uzman  olmayan kişiler tarafından yapılan müdahalelerden olabildiğince kaçınılması gerekiyor. Bu çerçevede de Arçelik markalı bulaşık makinelerinde meydana gelen tüm mekanik veya elektriksel arızalanma durumunda Acıbadem Arçelik Servisi tarafından kurumsal yapıda profesyonel arıza onarım müdahaleleri uygulanmaktadır.

 

Yeni nesil teknolojiye sahip olmasına karşın zaman içerisinde çeşitli arızalanmalar yaşayabilen Arçelik markalı bulaşık makinesi modellerinde meydana gelen en yoğun arızalanmalardan birisi olarak makinenin su almaması ve çalışmaması gelmektedir. Bulaşık makinesi çalışma prensibi gereğince, yıkama programı öncesinde program ayarı kapsamında ideal su seviyesini makineye alması gerekir. Ancak su alımı yapamayan bulaşık makinesi yıkama fonksiyonunu yerine getiremez. 7 gün 24 saat kesintisiz olarak iletişim kurulabilen Koşuyolu Arçelik Servisi merkezi tarafından alanlarında uzman teknik servisler, gezici servis araçları aracılığıyla en kısa süre içerisinde ilgili adrese yönlendirilmektedir. Bu şekilde önemli oranda zaman kayıplarının da önüne geçilebilmesi sağlanıyor.

 

Alanlarında uzman Taşdelen Arçelik Servisi teknik personelleri tarafından da Arçelik markalı bulaşık makinesinde meydana gelen arızalanmaya ilişkin olarak sırası ile prizde gerilim, kapı kilit sorunları, açma-kapama anahtarı sorunları, besleme kablosu ve fiş sorunları, su seviye anahtarı arızası, elektrikli musluk arızası, su şebekesi ve su musluğu sorunları, besleme hortumu sorunları, elektrikli musluk filtresi sorunları ve alt hazne su dolum sorunu kontrol edilir. Bu parçaların herhangi bir tanesindeki arızalanma su alımını engelleyerek, makinenin yıkama yapmasını engelleyeceğinden arızalı olan parça yerinde profesyonel müdahaleler eşliğinde orijinal Arçelik yedek parçaları aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Bu şekilde ideal şekilde bulaşık makinesi su alabilecek ve yıkama programına uygun olarak yıkama işlemini gerçekleştirebilecektir.

 

Bir cevap yazın