Suyun ışığı yarışmasında ödüller sahiplerini buldu 1

Damla sulama sektöründe kendini sürekli yenileyen ve geliştiren Netafim Türkiye’nin sürdürülebilir tarımın en önemli parçasını oluşturan su kullanımına farkındalık yaratmak amacıyla başlattığı “Suyun Işığı” isimli fotoğraf yarışmasında sona gelindi. Tarla, bağ, bahçe, sera gibi tarım alanlarındaki en iyi damla sulama karelerini gören ve bunları başarılı bir şekilde fotoğraflayan yüzlerce üretici ve bayi, www.suyunisigi.com adresine elektronik ortamda yüklediği ya da mobil telefonlar aracılığıyla Facebook hesaplarından mesaj yoluyla ulaştırdığı fotoğraflarla yarışmada yer aldı. Netafim Türkiye’den 2, Tematik’ten 1 ve 1 profesyonel fotoğrafçı olmak üzere 4 jürinin zorlu değerlendirme sürecinin ardından dereceye giren isimler 23 Kasım tarihinde Netafim’in sosyal medya hesaplarından duyuruldu. Yarışmada Mümin Kayalar birinci olurken; Ahmet Can Küçük ikinci, Nevzat Yücel ise üçüncülüğe hak kazandı. Birinci Mümin Kayalar ödül olarak iPad’in, ikinci Ahmet Can Küçük harici diskin, üçüncü Nevzat Yücel ise kulaklığın sahibi oldu.
30 Kasım-3 Aralık tarihlerinde Antalya’da düzenlenen Growtech Eurasia 16. Uluslararası Sera, Tarım Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı’nda iş ortaklarıyla buluşan Netafim, hem yarışmayı kazanan fotoğrafları fuardaki standında sergiledi hem de Suyun Işığı Ödül Töreni’ni düzenledi. Ödül töreninde Mümin Kayalar sertifika ve hediyesini Netafim Türkiye Orta Asya ve Balkanlar Genel Müdürü Ofer Oveed’in elinden aldı. Kayalar’a yarışmaya katıldığı için teşekkür eden Oveed, “Kazanan fotoğraf bizleri etkilemeyi başardı. Bu ödülü birinci olarak Kayalar’a takdim etmekten mutluluk duyuyorum” diye konuştu.
“Netafim’le yaptığımız her iş arşivlik”
Yarışma için gönderilen yüzlerce profesyonel fotoğraf arasından birincilik ödülünün sahibi olan Mümin Kayalar, fotoğrafın hikayesini şöyle paylaştı: “Bizler Netafim ile gerçekleştirdiğiniz her işin ardından güzel kareler yakalayarak, bunları arşivimizde saklamayı bir alışkanlık haline getirmiştik. Netafim’in sosyal medya hesaplarından yarışmadan haberdar olduktan sonra, çektiğim en iyi fotoğrafla bu projenin içinde yer almak istedim. Yaptığımız bir çalışmanın ardından beni etkileyen bir fotoğraf bunun için biçilmiş kaftandı. Çünkü Netafim farkıyla gerçekleştirdiğimiz bir iş sonrası kontrol için sistemi çalıştırdığımızda damlaların her tarafa senkronize bir şekilde düştüğünü, güneş ışınlarının her damlada yansıdığını gördüm. O görüntüyü hemen fotoğraflamak istedim. Cep telefonumu çıkartıp o anı ölümsüzleştirdim.” Yarışma sonrasında birincilik ödülünün kendisi için büyük bir sürpriz olduğunu belirten Kayalar, projede emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.
Suyun Işığı gelenekselleşiyor
Yıl içerisinde gerçekleştirilen “Suyun Işığı Fotoğraf Yarışması” ile tarımda kullanılan su için duyarlılık oluşturma ve farkındalık bilinci arttırma amacında olduklarını söyleyen Netafim Türkiye, Orta Asya ve Balkanlar Pazarlama Müdürü Harun Kendir, Growtech 2016’da düzenlenen ödül töreninde “Suyun Işığı projemizin bizleri üreticilerimizle daha da yakınlaştırdığını söyleyebilirim. Yarışma kapsamında üretici ve bayilerimizden yüzlerce fotoğraf aldık. Tarımsal sulamaya yönelik bilincin üreticilerimiz arasında her geçen dönem daha da arttığını görüyoruz. Üreticilerimize ve bayilerimize projemize verdikleri destek için teşekkür ederiz. Kazanan isimleri bir kez daha tebrik ediyoruz. Artık değerli bir markaya dönüşen Suyun Işığı projesinin bundan sonraki yıllar için de geleneksel hale gelmesini planlıyoruz” diye konuştu.

Leave a Comment