‘Tarih Sahnesinde Konak’ konulu ulusal fotoğraf yarışması sonuçlandı 1

Konak Belediyesi’nin bu yıl ilkini düzenlediği ‘Tarih Sahnesinde Konak’ konulu ulusal fotoğraf yarışması sonuçlandı. Başvuruların 27 Şubat’ta sona erdiği yarışmaya bin 988 fotoğraf katıldı. Amatör-profesyonel ayrımı gözetmeksizin tüm fotoğraf meraklılarının katıldığı yarışmanın jüri toplantısı Konak Belediyesi Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde yapıldı.
Tahir Ün, Ahmet İmançer, Erol Özdayı, Hasan Tahsin Kocabaş ve İlke Coşkuner’den oluşan seçici kurulun ayrıntılı değerlendirmeleri sonucu ilk üçe giren eserler ile mansiyon ödülü alan ve sergilenmeye değer görülen fotoğraflar belirlendi. Jüri üyeleri açık hava müzesi niteliğindeki Konak’tan yansıyan kareleri gün boyu süren toplantı sonunda tek tek değerlendirdi. Binlerce yıllık geçmişin dokusunun, şehrin akan ritminin fotoğraf aracılığıyla belgelendiği yarışmaya katılan bin 988 eser arasından jüri seçim yapmakta bir hayli zorlandı.
KAZANANLAR BELLİ OLDU
Yarışmada fotoğraf sanatçısı Caner Başer’in siyah beyaz fotoğrafı birinci seçilirken, ikinciliği Mehmet Turan Döner, üçüncülüğü ise Oğuz Miraç Sönmez’in objektifinden yansıyan fotoğraflar kazandı. Yarışmada Gül Yıldız, Hakan Kuyumcu ve Tolga Taçmahal da mansiyon ödülü aldı.
Yarışma sekreteryası tarafından ödüle ve sergilemeye değer görülen 74 eser sahibinin listesi Konak Belediyesi’nin web sayfası ve sosyal medya hesaplarından duyuruldu. Yarışmada birinciliği elde eden fotoğrafın sahibine 7 bin 500, ikinciliği elde edene 5 bin, üçüncülüğü kazanana ise 3 bin TL’lik para ödülü verilecek. Ayrıca üç kişi de bin 500 TL’lik mansiyon ödülünün sahibi olacak. Sergilenmeye değer görülen 74 fotoğraf için de eser başına 200 TL ödül verilecek. Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, büyük ilgi gören yarışmaya katılan tüm fotoğrafçılara kent kültürüne katkılarından ötürü teşekkür etti.

Leave a Comment