TEB Akıl Fikir Yarışması proje sahiplerini bekliyor 1

Dokuz yıldan bu yana finans alanında yenilikçi ve yaratıcı fikirlerin ödüllendirildiği TEB Akıl Fikir Yarışması, bu yıl da “İcat Çıkar!” sloganıyla üç ayrı kategoride başvuruları kabul etmeye başladı. ‘Üniversite Öğrencisi-Yeni Mezun’ kategorisinde dereceye girenlerin finansal ödüller ve Bahçeşehir Üniversitesi MBA bursu, ‘Müşteri’ kategorisinde dereceye girenlerin finansal ödüllerin yanı sıra dünyanın en prestijli tenis etkinliği Fransa Açık Tenis Turnuvası Roland Garros’a seyahat, ‘Teknolojik Girişimci’ kategorisi kazananlarının ise finansal ödüllerin yanı sıra TEB Girişim Evi’ne katılım önceliği elde edeceği TEB Akıl Fikir Yarışması’na katılım için başvurular 15 Ocak’a kadar bekleniyor.
Türk Ekonomi Bankası’nın (TEB), ‘İcat Çıkar’ sloganıyla bu yıl 9’uncusunu düzenlediği ve üniversite öğrencileri, yeni mezunlar, TEB müşterileri ve TEB çalışanlarını biraraya getirmeyi amaçladığı TEB Akıl Fikir Yarışması başvuruları başladı.
Sektöre yenilikçi fikirler ve yaratıcı projeler kazandırmak amacıyla 9 yıldır gerçekleştirilen TEB Akıl Fikir Yarışması, ‘Üniversite Öğrencisi-Yeni Mezun’, ‘Müşteri’ ve ‘Teknolojik Girişimci’ olmak üzere üç kategori başlığı altında düzenlenecek.
TEB Akıl Fikir Yarışması bu yıl “Sen fikrini yaz, tarih seni yazsın” ve “İyi fikre şapka çıkartılır” sloganlarıyla yenilikçi ve girişimci fikirleri destekleyecek. Bankacılık ve finans konusunda fikir ve projelerin sunulabileceği yarışmaya, üniversitelerin tüm bölümlerinden öğrenciler, genç profesyoneller, TEB müşterileri ve teknolojik girişimciler 15 Ocak’a kadar yarışmanın web sitesi olan www.icatcikar.com üzerinden başvuru yapabiliyor.
İcat çıkaran en iyi ‘fikir’ler ödüllendiriliyor
‘Üniversite Öğrencisi-Yeni Mezun’ Kategorisinin birincisi 20 bin TL, ikincisi 10 bin TL, üçüncüsü ise 5 bin TL ödül kazanıyor. Ayrıca, bu kategoride ilk 3’e girmeyi başaran tüm katılımcılar, yarışmanın başından bu yana destekçisi olan ve kendi Teknoloji, Inovasyon ve Girişimcilik Merkezi de bulunan Bahçeşehir Üniversitesi’nden MBA Bursu almaya da hak kazanıyor.
‘Müşteri’ kategorisinde birinci olan yarışmacı 20 bin TL ödülün yanı sıra Fransa Açık Tenis Turnuvası Roland Garros’a katılmaya hak kazanıyor. İkinci olan TEB müşterisi 10 bin TL, üçüncü ise 5 bin TL’lik ödülün sahibi oluyor.
‘Teknolojik Girişimci’ kategorisinin birincisi 20 bin TL, ikincisi 10 bin TL, üçüncüsü ise 5 bin TL ödül kazanıyor. Bu kategoride dereceye giren ilk beş finalist ise TEB Girişim Evi’ne katılım hakkı elde ediyor.
TEB’den girişimcilere büyük destek
Yenilikçi fikirlere sahip girişimcileri ülke ekonomisine kazandırmak için Türkiye’nin en geniş kapsamlı Girişim Bankacılığı hareketini hayata geçiren TEB, girişimcilere fikrin işe dönüştürülmesinden sermaye bulunması aşamasına kadar her türlü desteği sunuyor. İstanbul’da açılan TEB Girişim Evi ile yenilikçi ve yaratıcı fikirli girişimcilerin yanında yer alan ve bu girişimcilere ‘Danışman Banka’ yaklaşımıyla tam destek veren TEB, finans sektörünün yanı sıra teknolojik girişim alanında da yeni ürün ve hizmetlerden verimliliğe, kampanyalardan yeni teknolojilere kadar pek çok alanda yeni fikir ve projelerin önünü açıyor.
TEB Akıl Fikir Yarışması’nın ‘Teknolojik Girişimci’ kategorisinin kazananları da, finansal ödüllerin yanı sıra TEB Girişim Evi’ne katılım önceliği elde ediyor.