Teksan logosunu ve kurumsal kimliğini yeniledi 1

Teksan yeni yıla yeni yatırım  ve yenilenen logosuyla girdi

Enerji sektöründe 22 yıldır hizmet veren Teksan, 2016 yılına yeni logosu ve kurumsal kimliği ile merhaba dedi. Gelişmenin ancak değişimle mümkün olacağına inanan şirket, bugüne kadar ürün ve hizmetlerinde gösterdiği farkı kurumsal kimliğine ve logosuna da taşıyor. Teksan; teknoloji, kalite, yenilik, güven ve müşteri memnuniyeti gibi sıkı sıkıya bağlı olduğu değerlerinden vazgeçmeden kabuk değiştiriyor.

Teksan, Kocaeli Serbest Bölge’de devreye alacağı yeni fabrikası ve Türkiye’de bir ilk olan hibrit teknolojili jeneratör seti ile 2016 yılında büyük bir dönüşüme imza atmaya hazırlanıyor. Belirsizlik nedeniyle yatırım kararlarının ertelendiği bir ortamda üretim kapasitesini üçe katlayacak Kocaeli fabrikasının temellerini atan Teksan, 2016’yı büyüme ve yenilenme yılı ilan etti. Geleceğin enerji sistemlerini bugünden tasarlama gücünü, değişimden korkmayan ve yeniliklere açık kurumsal vizyonundan alan markanın başarısında yenilikçi yapısı büyük rol oynuyor.

Önce insan anlayışıyla kurulan markanın yeni logosunda bu anlayışa uygun olarak ‘kucak açan insan’ figürü kullanıldı. Figür ile marka ve müşterileri arasındaki güçlü bağlar organik olarak sembolize edilirken, tıpkı bir aile gibi samimi ve sıcak ilişkilere de gönderme yapıldı. “Güvenilir güç her zaman yanınızda” sloganıyla büyümesini sürdüren Teksan’ın yeni logosu karakteri ve duruşu ile vizyoner, güvenilir, genç, dinamik, modern, çağdaş, yalın, sade, sıcak ve samimi bir markayı temsil ediyor.

Yeni logoyu oluşturan italik yuvarlak harfler markanın genç ve dinamik yapısını ortaya çıkarırken jeneratörü simgeleyen “J” formunun sınırlar içinden çıkarılması yüksek hedeflere giden kesintisiz başarı grafiğini sembolize ediyor. Mevcut kurumsal renkler kullanılmasına rağmen, grafik tasarımındaki yenilik ve yalınlık markanın modern çizgisine vurgu yapıyor.

Türkiye’nin dört bir yanında ve 120’den fazla ülkede, kurumlara özel geliştirdiği kesintisiz güç çözümleri ve 7/24 servis desteğiyle hizmet veren Teksan, yenilenen yapısıyla enerji sektöründe ilklere imza atmaya ve öncü rolünü sürdürmeye devam edecek.

Teksan Hakkında:

Enerji sektöründe kesintisiz güç çözümleri ile hizmet veren Teksan, 1994 yılında kuruldu. Ürün gamında; dizel jeneratörler, doğalgazlı ve biyogazlı jeneratör setleri, yüzde 90’a varan enerji verimliliği sağlayan kojenerasyon ve trijenerasyon sistemleri, mobil aydınlatma kuleleri, Türkiye’de ilk ve tek olma özelliği taşıyan hibrit jeneratör setleri bulunuyor. Yüzde yüz yerli sermaye ile üretim yapan Teksan, ürünlerini 120’den fazla ülkeye ihraç ediyor. Yerli istihdamı artırmak ve Türkiye ekonomisine katma değer sağlamak amacında olan Teksan bünyesinde 650 kişi çalışıyor. Satış sonrası hizmetlerde de iddialı olan firmanın 10 Bölge Müdürlüğü ve 20’ye yakın bayisi bulunuyor ve deneyimli ekibiyle yıllık 40 bin noktaya servis verebiliyor. Ar-Ge’ye Türkiye ortalamasının üzerinde yatırım yapan şirket, ulusal Ar-GE sıralamasında 136. sırada yer alıyor.