Tesettür Abiye Ala Tesettür’de 1

Bir pantolon ve gömlek ile sokağa çıkmak her zaman için işin en kolayıdır. Ama öyle durumlar vardır ki bu şekilde sokağa çıkmanız olası değildir.

Gidilmesi gereken bir iş yemeği veya toplantı , özel bir davet vardır ya da gideceğiniz yere spor kıyafetler ile gitmek mümkün değildir. O zaman da abiye giyinmek zorunlu hale gelir.

Özellikle İslam dinine uygun olarak giyinen yani tesettürlü kapalı bir bayansanıztesettür abiye kaçınılmaz tek alternatiftir.

Günümüzde bu konuda seçenekler geçmişe göre çok daha geniş. Gerek gündüz gerek ise gece düğüne, nişana giderken giyilebilecek abiye kıyafetler var.

Tesettür Abiye Alırken Bilinmesi Gereken Noktalar

Ancak abiye elbise tek başına yeterli değil. Tıpkı diğer elbiseleri giyerken olduğu gibi bu tarz kıyafetleri de giyerken dikkat edilmesi gereken noktalar var. Hatta tesettüre uygun olarak giyinmeyen kadınlarınkinden çok daha fazla görünmez kurallar içeriyor. Zira burada parametre çok daha fazla.Eşarp, giyilecek ayakkabı türü, eğer abiye elbise üzerine dışarı çıkarken herhangi bir nedenle dış giyim giyilecekse seçimi ciddi ciddi düşünülmesi gereken detaylar.

Tesettür abiye olarak hazırlanan öyle tasarımlar var ki sadece tesettürde olanların değil, diğer kadınların da giyebileceği kadar şık ve özel.

Bu tarz kıyafetler, alt ve üst olabildiği gibi, elbise tarzında da karşımıza çıkabiliyor. Mevsimine göre farklı malzemeler kullanılabiliyor. Kadife, saten, dantel, şifon, keten vb. kumaşlar sıkça tercih ediliyor.

Kimi modellerde üst ceket biçiminde olabildiği gibi, tamamen düz, işlemeli ya da desenli olan abiyeler de karşımıza çıkabiliyor. Yani kapsam oldukça geniş ve çeşit bol.

Sizin de böyle bir kıyafete gereksiniminiz varsa alınabilecek en doğru adreslerden birisi AlaTesettür. Her yaşa, her zevke hitap eden giysilerden biri sizin için. Nitekim http://www.alatesettur.com/Tesettur-Abiye-Modelleri-ve-Fiyatlari adresine baktığınızda siz de buna kanaat getireceksiniz.

Leave a Comment