Trafik sigortası nasıl hesaplanır 1

Araç sahibi olanlar, aracı aldığı ilk günden itibaren trafik sigortası yaptırma yükümlülüğündedir. Bu yasalar çerçevesinde zorunlu kılınmıştır. İlk defa araç alanlar yada araç sigortasını yeniletmek isteyenler trafik sigortası hesaplama işlemini yaptırabilirler. Farklı çok sayıda firma bulunmaktadır. Sigorta şirketleri bu konuda ciddi bir rekabet içerisindedirler. Sigorta işlemini yaptırmadan bu hesaplamaları yaptırmanız tavsiye edilmektedir. Sigorta hesaplama nasıl yapılır? Bunun yasalar tarafından belirlenmiş kuralları ve kriterleri bulunmaktadır. Tüm sigorta şirketleri bu kriterler çerçevesinde hesaplama yapmaktadır.

Peki trafik sigortası ne kadar diye merak edenlere cevap vermeye çalışalım. Bunun için yukarıda da belirttiğimiz gibi belli kriterler vardır. Öncelikle aracınızın modeline bakılacaktır. Kaç model ve piyasa değeri nedir. Bu belirlendikten sonra sizin öz geçmişiniz devreye girecektir. Daha önce karıştığınız tüm kazalar bu noktada belirleyici olacaktır. Sistem iyi sürücüye iyi fiyat üzerinden çalışmaktadır. Dikkatli ve kazaya karışmamış sürücüler için bu fiyatlama daha az olacaktır. Ayrıca ilk defa araç sahibi olan ve sigortasını ilk kez yaptıranlar herhangi bir indiririmden faydalanamazlar. Son yıllarda artan sigorta fiyatları vatandaşların tepkisini çekmiştir. Hükümet bu konuda hemen harekete geçti. Sigorta firma yöneticileriyle yapılan görüşmeler sonunda bazı düzenlemeler yapıldı. Bu süreçten sonra sigorta şirketlerinin sorumlulukları biraz daha azaltma yoluna gidilecek. Buda fiyatlara yansıması bekleniyor. Sigorta zorunlu bir durumdur. Her araç sahibinin bu konuda çok özenli davranmaları gerekir. Geciktirmelerde ciddi cezalar uygulanmaktadır.

Yapılan düzenlemeler sonucunda 2016 trafik sigortası fiyatlarını takip etmeye devam edeceğiz. Bu konuda firmalar uygun teklifler vereceklerdir. Sizinde çok detaylı teklifler almanız gerekmektedir. Trafik çok tehlikeli bir olaydır. Aracınızı, başkalarını ve kendinizi hiçbir şekilde riske atmamalısınız. Bu yüzden trafik sigortasının önemi çok fazladır.