Türk Telekom’un logosu ve marka kimliği yenilendi 1

Türk Telekom Grubu‘nda 2014 yılında başlatılan birleşme hamlesinin son hamlesi, yeni marka ile geldi. TTNET ve Avea’yı tek marka adı altında birleştiren Türk Telekom‘un logosu da değişti. “Birlikten yepyeni bir güç doğuyor” sloganıyla tanıtılan Türk Telekom’un yeni marka kimliğiyle, Avea ve TTNET markaları da tarih oldu. Türk Telekom grubu artık sunduğu tüm hizmetleri “Türk Telekom” markasıyla tüketicilere ulaştıracak.

Türk Telekom CEO’su Rami Aslan’ın “Artık sadece bir tane Türk Telekom var” sözleriyle duyurduğu gelişmeyle birlikte, Avea ve TTNET’in mobil uygulamalarının adı ve logoları değişti.

Uygulama mağazalarında 25 Ocak 2016 (dün) itibariyle güncellenen “Avea Online İşlemler”in yeni adı “Türk Telekom Mobil Online İşlemler” ve “TTNET Online İşlemler”in yeni adı ise “Türk Telekom İnternet Online İşlemler” oldu. Hem Avea hem de TTNET’in logoları da Türk Telekom’un yeni logosu ile değişti.

‘Tek marka, yeni logo’

Türk Telekom’un “Tek Marka Yeni Logo” etkinliğinden öne çıkanlar şöyle:

Türkiye’nin ilk ve en büyük entegre telekomünikasyon grubu olan Türk Telekom; mobil, internet, ev telefonu, TV ve kurumsal servisler alanında hizmet veren Avea, TTNET ve Türk Telekom markalarını “Türk Telekom” tek markası altında birleştirdi.

Marka birleşmesi ile tüzel kişilikler korunarak Avea ve TTNET markaları, “Türk Telekom” tek markası altında bir araya geldi. Avea, TTNET ve Türk Telekom’un mobil, internet, ev telefonu ve TV hizmetleri, 27 Ocak 2016 itibariyle “Türk Telekom” tek markasıyla müşterilere sunulacak.

Tek marka altında birleşen Türk Telekom’un müşterileri; mobil, internet, ev telefonu ve TV hizmetlerine artık tek mağazadan, tek çağrı merkezinden ve tek internet sitesinden erişecek.

Yeni dönemde, Türk Telekom’un 206 bin kilometrelik fiber ağının sağladığı güçle, entegre iletişim, eğlence ve TV hizmetleri; tek bir noktadan, Türk Telekom markası altında Türkiye’ye sunulacak.

Mobil, internet, ev telefonu ve TV hizmetlerini tek noktadan sunarak sektörün en büyük “Dörtlü Oyuncusu” olan Türk Telekom, imza attığı Türkiye’nin en büyük marka birleşmesiyle birlikte logosunu da yeniledi.

Rami Aslan: ‘Tek Telekom, Türk Telekom’

Avea, TTNET ve Türk Telekom markalarıyla sunduğu hizmetleri; “Türk Telekom” tek markası altında birleştiren Türk Telekom’un yeni logo ve yeni marka kimliğinin tanıtıldığı Antalyada düzenlenen etkinlikte konuşan Türk Telekom CEO’su Rami Aslan, “Türk Telekom markası altında birleştik, artık ‘bir’ ve daha güçlüyüz” dedi. Aslan, yeni dönemle ilgili olarak şunları söyledi:

tt-yeni-logo-rami-aslan“Mobil, internet, ev telefonu ve TV hizmetlerimizi ‘Türk Telekom’ tek markası altında bir araya getirerek yeni bir dönem başlatıyoruz. Yenilikçi olma, dinamizm, müşteri odaklılık, çeşitlilik gibi değerleri temsil eden yeni logomuzla taçlandırdığımız bu yeni dönemde, tüm Türkiye’ye yayılmış fiber altyapımızın gücünü mobile taşıyacağız. 206 bin kilometrelik fiber altyapımız, Nisan ayında hayata geçecek 4.5G iletişim noktalarını besleyecek olan kökleri oluşturacak… Müşterilerimiz hizmetlerimizle ilgili bütün işlemlerini, tek bir çağrı merkezi numarasını arayarak veya internet üzerinden tek bir paneli kullanarak yapabilecekler. Bunun yanında bütün satış sonrası destek hizmetleri de tek bir noktadan sunulacak. Bugünden itibaren ‘Tek Telekom, Türk Telekom’ çağı başlıyor.”
Yeni logo ne anlama geliyor?

Şirketten yapılan açıklamaya göre Türk Telekom’un canlı ve dinamik renklere sahip yeni logosu; üç markanın (Avea, TTNET, Türk Telekom) bir araya gelişini, birliği ve uyumu simgeliyor. Türk Telekom’un enerjisini, inovasyon ve ilerleme ruhunu, Türkiye’ye ve Türk insanına sunacağı değerler bütününü temsil etmesi için hazırlanan yeni logo, renklerini, Türk Telekom’un özelliklerinden alıyor.

Logoda yer alan yeşil renk; canlı, enerjik ve çevik yapıyı; turuncu/kırmızı renk, cesareti ve hayal gücünü, Türk Telekom ile özdeşleşen parlak mavi renk ise güvenilirliği ve köklü bir geçmişi temsil ediyor. Bu logo altında tüm bu renklerin bir araya geldiği ve farklı renklerle zenginleştirildiği; içerisinde çeşitlilik, çok yönlülük ve inovasyonun olduğu bir mozaik oluşuyor.”