Türkiye Ev Tekstili Tasarım Yarışması için geri sayım! 1

UTİB (Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği) tarafından hayata geçirilen “Türkiye Ev Tekstili Tasarım Yarışması” 7. yılında Türkiye’nin genç yeteneklerini belirlemeye hazırlanıyor. Ön eleme sonrasında final elemesine katılmaya hak kazanan eserler belli oldu. Öğrenci ve profesyonellerden oluşan yarışmacıların; ürün tasarımı kategorisi ve en inovatif kategorisi olmak üzere iki farklı kategoride yarıştığı ve teması ‘‘Yaşamın içindeki işlevsel ve estetik farkındalık’’ olan yarışmanın ödül töreni ise 28 Nisan Cuma günü gerçekleşecek. Yarışma hakkında detaylı bilgiye ve final elemesine katılmaya hak kazanan eserlere www.evtekstiliyarismasi.com adresinden ulaşılabiliyor.
UTİB (Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği) tarafından, genç yetenekleri sektöre kazandırmak ve sektörün gelişimine katkı sağlamak amacı ile bu yıl yedincisi düzenlenecek olan “Türkiye Ev Tekstili Tasarım Yarışması” için geri sayım başladı. Ön eleme sonrasında final elemesine katılmaya hak kazanan eserler belli oldu. Ön eleme sonrasında final elemesine katılmaya hak kazanan tüm eserlerin bilgilerine yarışmanın web sitesi üzerinden ulaşmak mümkün. ‘‘Yaşamın içindeki işlevsel ve estetik farkındalık’’ teması kapsamında yarışacak olan yarışmacıları cazip ödüller bekliyor.
Türkiye Ev Tekstili Tasarım Yarışması’nın süreci nasıl işliyor?
Ürün Tasarımı Kategorisi’ne ev tekstili ürün tasarımları içeren projeleri ile katılan öğrenciler, 1.’lik, 2.’lik ve 3.’lük derecelerinde ödüllendirilecek. En İnovatif Ürün Kategorisi’ne başvuran öğrenci ve profesyonel yarışmacılar arasından yapılacak değerlendirmede ise “En İnovatif Ürün” başlıklı ödül ile 1 kişi ödüllendirilecek.
Öğrenci ve profesyonellerden oluşan yarışmacıların; ürün tasarımı kategorisi ve en inovatif kategorisi olmak üzere iki farklı kategoride yarışabileceği ve teması ‘‘Yaşamın içindeki işlevsel ve estetik farkındalık’’ olan yarışmada ürün tasarımı kategorisi için, birincilik ödülü 10.000 TL, ikincilik ödülü 7.500 TL, üçüncülük ödülü 5.000 TL ve en inovatif ürün için 10.000 TL olmak üzere para ödülleri verilecek.Para ödüllerinin yanı sıra ödül kazanan dört finalistten; Ekonomi Bakanlığı mevzuat şartlarını sağlayan başvurular arasından uygun görülen iki kişiye Ekonomi Bakanlığı’nın desteğiyle tasarım konusunda en fazla iki yıl süreyle yurt dışında eğitim imkanı da sağlanacak.

Leave a Comment