Türkiye’nin ilk iş dünyası simülasyon yarışması! 1

Boğaziçi Üniversitesi Yöneylem Araştırma Kulübü (BÜYAK) tarafından düzenlenen, öğrencilere kendi şirketlerini yönetecekleri iş yönetim simülasyonu oyunu oynama fırsatı sunan Boğaziçi Business Challenge, 7-10 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek.
Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri tarafından en çok tercih edilen kişisel gelişim ve kariyer kulüplerinden biri olan BÜYAK, öğrenci kulüpleri arasında bir ilk gerçekleştirerek Türkiyenin ilk ve tek iş simülasyon oyunu yarışması Boğaziçi Business Challenge’ı düzenliyor.
Öne eleme sonrasında yarışmaya katılmaya hak kazanan 32 takıma kendilerine gönderilen bir vaka üzerinde 1 hafta boyunca çalışırlar. Bu vakanın çözümleri dikkate alınarak finale kalmaya hak kazanan 8 takım 4 gün sürecek öğretici ve rekabetli bir kamp sürecinden geçer. Bu dört gün boyuca takımlar online bir iş yönetim simülasyonu oynayarak kendi şirketlerini yönetirler. Şirketlerini, mevcut pazarda en çok büyüten takımın kazanan olarak belirlenmesi ile etkinlik sonlanır.
Yarışmaya katılımın 4’er kişilik ekipler halinde olacağı Boğaziçi Business Challenge’da, finalde kazanan takımın üyeleri büyük ödülün sahibi olacaklar.
Bu etkinlik sonucunda katılımcılar kendi şirketlerini idare etmenin zevkine varacak ve eğitim seminerleriyle kendilerine yepyeni donanımlar katacaklardır.