Türkiye’nin ilk test hackathonu sonuçlandı 1

Yazılım testi alanında danışmanlık hizmetleri sunan Keytorc tarafından düzenlenen, Türkiye’nin ilk test hackathon’u sonuçlandı. Etkinlik kapsamında, test otomasyon uzmanları ve konuya ilgi duyan öğrenciler, bir web uygulaması üzerinde yeteneklerini sergilediler.

98 ekiple 269 kişinin yer aldığı ve son derece geniş bir katılıma sahne olan etkinlikte, finale kalan 10 ekip arasından jUnited birinci oldu. Çeşitli tutarlarda hediye çekinin sahibi olan ilk üç ekip, ayrıca 25 Nisan 2017 tarihinde sekizincisi gerçekleşecek Testİstanbul Konferansı’na da ücretsiz olarak katılım hakkı elde etti.

Final töreni öncesinde bir konuşma yapan Keytorc Yönetici Ortağı Barış Sarıalioğlu, “Bu tür bir etkinliğin, dünya genelinde 2016 yılının önde gelen 20 test hizmeti şirketinden biri olarak gösterilen Keytorc tarafından düzenlenmesi gerektiğine inandığımız için harekete geçtik. Gördüğümüz yoğun ilgi, gençlerin bu alana olan ilgisinin ve bilişim sektörünün gereksinimlerinin bir kez daha altını çizdi” dedi.

Ayrıntılı bilginin www.keytorc.com/hackathon-test-otomasyonu adresinden alınabildiği etkinlikte ilk üçe giren ekip şöyle sıralandı: Sahibinden.com’dan Can Yıldırım, Sezai Can ve Murat Mercan’ın oluşturduğu JUnited; TAİ’den Kadir Yiğitözü, Mehmet Evren Coşkun ve Volkan Şendağ’ın oluşturduğu FireWater; Kredi Kayıt Bürosu’ndan Eşref Düz, Kerem Ulusoy ve Volkan Tolu’nun oluşturduğu TriQuality.

Leave a Comment