Twitter Butonlarının Tasarımını Değiştiriyor 1

Büyük bir değişim sürecine giren Twitter, hız kesmeden platforma yeni özellikler katmaya devam ediyor. Bu sefer geliştiriciler Twitter’ı kozmetik olarak yeniliyorlar.

Twitter sayfa tasarımı aynen korunacak ancak ufak değişimler ile daha şık bir görünüm elde edilmek isteniyor. 2011 yılından beri aynı buton stilini kullanan Twitter, son dönemde girdiği büyük değişim rüzgarında butonlarına da el atmaya karar verdi. Yukarıdaki fotoğrafta görebileceğiniz ve şuanda kullanımda olan butonlar gri fonlu ve 3 boyutlu bir yapıya sahipti. Önümüzdeki ay içinde ise butonlar Twitter’ın rengi olan açık mavi bir fona ve eskiye göre flat bir yapıya sahip olacak.

Twitter bir kaç ay önce başladığı yenileme ve geliştirme çalışmalarına tam gaz devam ediyor. Direct Mesajlardaki karakter sınırlamasının kaldırılması, ana sayfanın arka plan resmini kaldırarak sadeleşmeye gitmesi, takip edebileceğimiz kişiler önerisi ve profil ayarlarındaki yenilikler kullanıcı memnuniyetini üst düzeye taşımak için Twitter’ın yaptığı yeniliklerdi.

Önümüzdeki ay butonlardaki değişikliği Twitter hesaplarımızda görmeye başlayacağız. Twitter daha fazla yenilik ile tekrar gündeme gelecek gibi görünüyor.

Leave a Comment