Ulusal Tiyatro Sahne Eserleri Yarışması'na katılım başladı 1

Kadıköy Belediyesi, sanatçı ve edebiyatçıları tiyatro eserleri üretmeye teşvik etmek amacıyla Ulusal Tiyatro Sahne Eserleri Yarışması düzenliyor. Yarışmanın son katılımın tarihi 6 Mart 2017.
İstanbul’un kültür ve sanat hayatına katkıda bulunarak desteklemeyi amacıyla Kadıköy Belediyesi, müzik ve sahne sanatları dallarında farklı ödüller vereceği bir yarışma düzenliyor.
Yarışmaya katılmak için tek şart Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. Kadıköy Belediyesi, bu organizasyon ile sanatçı ve edebiyatçıları yeni eserler yaratmaya özendirip teşvik etmeyi ve yeni özgün telif eserler ile tiyatro repertuvarının zenginleşmesine katkıda bulunmayı hedefliyor.
Yarışma jürisinde tiyatronun önde gelen isimlerinden Orhan Alkaya, Cevat Çapan, Yücel Erten, Dikmen Gürün ve Nesrin Kazankaya yer alıyor. Yarışma birincisi seçilecek kişiye 10.000 TL para ödülü, ikinci seçilecek iki kişi, 7 bin 500’er TL ve mansiyon ödülü alacak üç kişi ise 6 bin TL para ödülü alacak.
Yarışmaya son katılım tarihi, 6 Mart 2017 olarak açıklandı. Ödüller, Mayıs 2017’de, Kadıköy Belediyesi Tarih, Edebiyat ve Sanat Kütüphanesi’nde (TESAK) düzenlenecek bir törenle açıklanarak sahiplerine verilecek.