Uluslararası Altın Testi Seramik Yarışması sonuçlandı 1

İzmir Rotary Kulübü’nün düzenlediği 15. Uluslararası Altın Testi Seramik Yarışması’nda ödül alan eserler belli oldu. Yarışmanın ödül töreni ve sergi açılışı 08 Mayıs 2018 Salı günü saat 18.00’de
Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde yapılacak.
İzmir Rotary Kulübü tarafından, Yıldız-Halim Şima önderliğinde 1991 yılından beri düzenlenen yarışma, ülkemizde seramik sanatının gelişmesi ve ve daha geniş kitlelere tanıtılmasını amaçlıyor. Bu yıl 15’cisi gerçekleştirilen Uluslararası Altın Testi Seramik Yarışması, seramik sanatında hem ülkemiz hem de dünyada çapında başarı kazanmış isimleri de buluşturuyor.
Izmir Rotary Kulübü Başkanı İra Özkesen yarışmaya gösterilen yoğun ilgiden çok memnun olduklarını belirterek, “Her geçen yıl daha geniş katılımlı ve daha güzel bir organizasyon gerçekleştiriyoruz. 15. Uluslararası Altın Testi Seramik Yarışması’na katılan eserler son derece seçkin bir jüri tarafından değerlendirildi. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. Yarışmanın jürisinde yer alan isimler ise şöyle: Prof. Sevim Çizer, Prof. Gönül Öney, Prof. Emel Şölenay, Yrd. Doç.Dr. Nurdan Aslan, Yrd.Doç.Dr. Can Özcan, Tüzün Kızılcan, Mustafa Tunçalp, Romanya’dan Prof. Silviu Georgescu, St. Petersburg Ilias Palaguta.
Yarışmanın ödül töreni ve sergi açılışı 08 Mayıs 2018 Salı günü saat 18.00’de Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde yapılacak. Sanatseverler sergiyi 31 Mayıs’a kadar gezebilecek.

Leave a Comment