Uluslararası Öğrenciler Fotoğraf Yarışması sonuçlandı 1

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin, “Uluslararası BİLGİ Öğrencilerinin Gözünden İstanbul” konseptiyle bu yıl ikinci kez düzenlediği Uluslararası Öğrenciler Fotoğraf Yarışması’nın kazananları belli oldu. 128 fotoğraf arasından seçilen en iyi kareler, 27 Mayıs tarihine kadar santralistanbul Çağdaş Sanat Müzesi’nde sergilenecek
İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin, farklı ülke ve kültürlerden BİLGİ çatısı altında bir araya gelen öğrencileri arasında düzenlediği Uluslararası Öğrenciler Fotoğraf Yarışması’nın ödülleri, santralistanbul Enerji Müzesi’nde törenle sahiplerini buldu.
Farklı ülke ve kültürlerden BİLGİ öğrencilerinin sosyal ve sanatsal becerilerinin ortaya çıkarılması ve pekiştirilmesi amacıyla düzenlenen yarışma, bu yıl “Uluslararası BİLGİ Öğrencilerinin Gözünden İstanbul” konseptiyle gerçekleştirildi. Yarışmada, Rama Abdul Khalek “Sanat Dünyası: Sultanahmet”, Ziad Yasser Abouzeid “Puantiyeli İstiklal” adlı fotoğraflarıyla yarışmanın birincilik ödülünü paylaştı. “Gülhane Parkı’nda Karlı Sanat” başlıklı fotoğrafıyla Tamara Abdulhalek, yarışmanın ikincisi olurken “Şilede Güneşli Bir Gün” fotoğrafıyla Mona Arafat üçüncülük ödülünün sahibi oldu.
Şubat 2017 tarihinde başlayan ve 128 fotoğrafın jüri tarafından değerlendirildiği yarışmada, 25 esere de mansiyon ödülü verildi.
Düzenlenen törende, yarışmada ödül kazanan fotoğrafların sanatseverlerle buluşturulacağı serginin açılışı da yapıldı. Ödüllü eserler, 23 Mayıs tarihine kadar santralistanbul Çağdaş Sanat Müzesi’nde ziyaret edilebilecek.

Leave a Comment