Üniversitelilerin hayalleri beşinci kez yarışıyor 1

‘Hayal Edin Gerçekleştirelim’ yarışmasının beşinci dönemi başlıyor. Üniversitelilerin Çevre, Eğitim, Findeks Finansal Okuryazarlık, Kültür- Sanat, Sağlık ve Spor ile Toplumsal kategorilerindeki sosyal sorumluluk proje fikirleriyle yarıştığı ‘Hayal Edin Gerçekleştirelim’e 2 Ekim 2017 tarihinden itibaren başvurulabiliyor.
Kredi Kayıt Bürosu’nun hayata geçirdiği ve bu kapsamda Türkiye’de ilk olma özelliğini koruyan “Hayal Edin Gerçekleştirelim” sosyal sorumluluk proje fikir yarışmasında beşinci dönem heyecanı başladı. Türkiye çapındaki tüm üniversitelerin ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrenimi gören öğrencilerinin ve yurt dışında üniversite öğrenimi gören tüm Türk öğrencilerin grup veya bireysel olarak, Çevre, Eğitim, Findeks Finansal Okuryazarlık, Kültür – Sanat, Sağlık ve Spor ile Toplumsal kategorileri altında yarışabileceği proje yarışmasını kazanan öğrenciler ayrıcalıklı ödüllere sahip olacak. 23 Şubat 2018 tarihine kadar başvuruya açık olan yarışma ile Kredi Kayıt Bürosu, gençlerin sosyal sorumluluk konusunda bilinçlenmelerini, toplumsal ihtiyaçları fark etmelerini ve harekete geçmelerini amaçlıyor.
Bu yıl ‘yaratıcılık’ da değerlendiriliyor
Yarışmada kategori birincileri 5.000 TL, kategori ikincileri 3.000 TL, kategori üçüncüleri 2.000 TL, kategori dördüncüleri 1.000 TL ve kategori beşincileri 500 TL para ödülünün sahibi olacak. Para ödüllerinin yanı sıra kategori birincisi olarak dereceye giren öğrenci ve gruplara Kredi Kayıt Bürosu’nda staj fırsatı da sunulacak. Jüri oylamasında en çok oyu alarak büyük ödül sahibi olan proje sahibi ise katılım tipine göre “Yurt Dışı Eğitim Ödülü” ya da “10.000 TL para ödülü” alma şansı yakalayacak. Kategori ödüllerinin yanı sıra yarışmanın web sitesi aracılığıyla yapılacak sosyal medya oylamasında en çok oyu alan proje 5.000 TL’lik Sosyal Medya ödülünü kazanma şansını yakalayacak. Geçtiğimiz yıllardan farklı olarak bu yıl yarışan projeler, Özgünlük, Uygulanabilirlik, Gerçek Bir İhtiyaca Çözüm Üretmesi ve Bütçe gibi kriterlerin yanı sıra Yaratıcılık açısından da değerlendirilecek.
2 Ekim 2017 tarihinde proje başvurularını kabul etmeye başlayan yarışmaya öğrenciler www.hayaledingerceklestirelim.com adresinden 23 Şubat 2018 tarihine kadar başvurularını iletebilecekler.

Leave a Comment