Unutulmaya yüz tutmuş sanatları canlandırmak için açtığı kurslar yoğun ilgi gören Buca Belediyesi, kursiyerlerin başarılarını da sergilerle taçlandırıyor.

Kağıtve deri gibi malzemelerin kesilip düzenlenmesiyle yaratılan Kat’ı sanatı, Buca Belediyesi Kadın Aktivite Merkezi kursiyerlerinin hazırladığı muhteşem eserlerle düzenlenen sergide yeniden hayat buldu. Bucalı kadınların uzun ve özenli çalışmanın yanında sabırla işlediği birbirinden değerli Kat’ıtabloları 6 Mart’a kadar Buca Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde gezilebilecek.

Buca Belediyesi unutulmaya yüz tutmuş sanatları ücretsiz hobi kurslarıyla yeniden canlandırıyor. Tarihi 17. Yüzyıla kadar uzanan kat’ı sanatını günümüze taşımak için Buca Belediyesi Kadın Aktivite Merkezi’nde ücretsiz kurs açan Belediye, bu zorlu sanatın meyvelerini 30 kursiyerin 8 ay süren sabırlı çalışmasıyla aldı.

Buca Halk Eğitim Merkezi’nin de desteğiyle haftada bir gün, günde 8 saat verilen kursa katılan 30 kursiyer, sabır ve özen isteyen muhteşem eserlerini Buca Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde açtıkları sergiyle ortaya koydu.

Zaman, sabır, incelik ve dikkatin sanatı olarak da bilinen Kat’ı tablolarınıbirbirinden muhteşem renk ve desenlerle ortaya koyan 30 kursiyerin 33 eseri, unutulmaya yüz tutmuş bir sanatı tüm ihtişamıyla günümüze taşıyor.Tarihten gelen öğretilere hünerli elleriyle hayat veren Bucalı kadınlar, unutulan sanatları yaşatacak olmanın mutluluğunu yaşıyor.