Vergi Maratonu Yarışması 1

EY tüm Dünya genelinde toplamda 212,000 çalışanı ile bağımsız denetim, danışmanlık, kuramsal finansman ve vergi alanında hizmet veren bir kuruluştur. EY Türkiye ise bu global kuruluşun Amerika, Asya-Pasifik, Avrupa, Orta Doğu, Hindistan ve Afrika olarak 4 ana alana toplanmış olan 28 coğrafi bölge temsilciliğinden biridir.

EY’nin genel çalışma prensibi hizmet verdiği alanlarda önde gelen markalardan biri olma pozisyonunu sürdürerek, müşterilerine en kaliteli hizmeti sunmaktır. Girişimcilere ve hızla büyüyen şirketlere her türlü desteği sağlayan EY bünyesindeki bilgi, deneyim ve insan kaynaklarıyla sektördeki farkını bir kez daha göstermekte.

EY Türkiye belirli aralıklarla farklı alanlarda birtakım etkinlikler düzenlemekte. Bu etkinliklerden yakın zamanda gerçekleşecek olan Vergi maratonu yarışması için başvurular başladı. Peki, tam olarak ne demek vergi maratonu?

Gelecek nesle dair vergi profesyonellerini keşfetmeyi ve bu profesyonellere EY Türkiye’nin sunduğu kariyer olanaklarını tanıtmayı amaçlayan yarışma 17 Mart 2017’de sonuçlanacak. Vergi alanında kariyer sürdürmeyi hedefleyen ve EY Türkiye’nin belirlemiş olduğu katılım ve başvuru koşullarına uyan yeni mezun ya da hali hazırda öğrenci olan adaylardan ön elemeyi başarıya geçenlerde arasında finale kalanlar EY Türkiye’nin vergi uzmanlarıyla birebir çalışma fırsatına sahip olacak.

Vergi Maratonu Yarışması 2017 birincisi, 5.000 TL’lik para ödülüne sahip olmakla kalmayacak aynı zamanda Amsterdam’da gerçekleşecek olan ‘’Young Tax Professional of the Year’’ adlı yarışmada ülkemizi de temsil edecektir.Yarışma ikincisi 3.000 TL, üçüncüsü ise 1.000 TL’lik para ödülünün sahibi olacak.

20’den fazla ülkenin katılım göstereceği ‘’Young Tax Professional of the Year’’ adlı yarışmaya her ülkeden seçilen farklı alanlarda bilgi ve tecrübeye sahip profesyoneller katılım gösterecektir. Bu bağlamda yarışma farklı kültürlere etkileşim içinde olma, vaka analizleri ve birbirinden farklı mülakat tecrübeleri edinmek için altın bir fırsat.

‘’Young Tax Professional of the Year’’ yarışmasına katılım gerçekleştirecek ülkeler sırasıyla; Avusturya, Belçika, Çin, Danimarka, Mısır, Finlandiya, Fransa, Almanya, Hong Kong, Macaristan, Hindistan, İtalya, Lüksemburg, Kazakistan, Malezya, Hollanda, Nijerya, Norveç, Pakistan, Portekiz, Romanya, Rusya, İspanya, Güney Afrika, İspanya, İsveç, İsviçre, Tayvan, Türkiye, İngiltere ve Ukrayna.

Leave a Comment