Vestel’e dünyaca ünlü 3 tasarım ödülü 1

Türkiye’nin teknoloji devi Vestel, tasarımın karnesi olarak değerlendirilen Red Dot Awards 2016’da, en prestijli iki tasarım ödülünün sahibi oldu.

NF480 EX A++ Buzdolabı ve Akıllı TFT çamaşır makinesiyle “Mutfak ve Ev Eşyaları” kategorisinde ödüllere layık görülen Vestel, yarışmaya katılan 5 bin ürünü geride bıraktı.

Vestel iF Design Awards’ta da Vestel NF480 EX A++ buzdolabı ile “Mutfak Eşyaları” kategorisinde ödüle layık görüldü.

Vestel, tasarım dünyasının en prestijli ödülü olarak bilinen Red Dot Design Award 2016’da iki ürünüyle, iki büyük ödülün sahibi oldu. Buzdolabı ve çamaşır makinesinde “Mutfak ve Ev Eşyaları ” kategorilerinde ödüllere layık görülen Türkiye’nin teknoloji devi, 5 bini aşkın ürün arasından seçilen Vestel NF480 EX A++ Buzdolabı ve Akıllı TFT çamaşır makinesiyle tam not aldı. Vestel, bu yılki iF Design Awards’ta da Vestel NF480 EX A++ buzdolabı ile ödüle layık görüldü.

Red Dot Award kapsamında, aralarında bağımsız tasarımcılar, tasarım profesörleri ve alanında uzman gazetecilerin yer aldığı 41 kişilik jüri, yarışmaya katılan tüm adayları yüksek kalite tasarım, fonksiyonellik, ergonomi, inovasyon derecesi, malzeme kullanımı, sağlamlık, kullanım kolaylığı ve ekoloji özelliklerine göre değerlendirdi.