VitrA’nın yenilenen web sitesi “Kristal Elma” aldı! 1

Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu markası VitrA’nın yenilenen kurumsal web sitesi, “Kristal Elma” ödülünün sahibi oldu. VitrA’nın uzun yıllardır birlikte çalıştığı dijital ajansı PING tarafından kullanıcıların ihtiyaçlarına göre yeniden tasarlanan www.vitra.com.tr, Kristal Elma’nın “Web Sitesi-Ürün” kategorisinde yarıştı. Site; tasarım, kullanıcı deneyimi, metin yazımı gibi kriterlerin göz önünde bulundurulduğu değerlendirme sonrasında 1.liğe layık görülüp büyük ödülü aldı.

Sitenin kullanıcı deneyimini iyileştirmek için, tasarımdan önce hem tüketicilerin hem de profesyonel müşterilerin fikirleri alındı. Yapılan araştırmalar sonrasında sitenin sayfa yapıları yeniden tasarlanarak, ürünlerin daha hızlı ve kolay bulunması için filtreleme sistemleri oluşturuldu. Tüketicilerin ilham alacağı görsellerin yoğun kullanıldığı alt sayfaları, V-care gibi yenilikçi ürünler için tasarlanan ve klasik tasarımın dışına çıkan detay sayfaları izledi. Yeni sitede 360 derece interaktif görünüm, tarz seçimi gibi özelliklerle, kullanıcılara daha işlevsel ve keyifli bir deneyim sunulmaya başlandı. Profesyonellere özel hazırlanan bölüme ise özellikle mimarların ihtiyaç duyduğu proje oluşturma, teknik kataloglar, 2D ve 3D ürün verileri gibi birçok özellik eklendi.

Kullanıcı dostu tasarımı ve yeni özellikleriyle rakiplerinden farklılaşan siteyi, açıldığı günden itibaren banyo dekorasyonu konusunda fikir almak isteyen tüketiciler ve projelerinde VitrA ürünlerini tercih eden profesyoneller sıklıkla ziyaret ediyor.

Kristal Elma Ödülleri Hakkında

Reklamcılar Derneği Yönetim Kurulu tarafından, Türkiye’de faaliyet gösteren reklam ajanslarının ve çalışanlarının yıl boyunca harcadıkları emeğin, ortaya koydukları özgün yaratıcı çalışmaların ödüllendirilmesi amacıyla 1989 yılında verilmeye başlandı. Türkiye’de gerçekleştirilen en önemli reklam ödülleri yarışması olarak anılan Kristal Elma, 26 yıldır başarıyla sürdürülüyor ve büyük ilgi görüyor.

Leave a Comment