Vodafone, Effie’de ‘kırmızı ışık’ ile Mustafa koç özel ödülü’nü kazandı 1

Reklamcılar Derneği ve Reklamverenler Derneği’nin Effie Worldwide ile birlikte düzenledikleri Effie Türkiye Reklam Etkinliği Ödülleri 2016 sahiplerini buldu. Vodafone, bu yıl 8’incisi düzenlenen Effie Türkiye Reklam Etkinliği Ödülleri’nde 4 kategoride toplam 9 ödülün birden sahibi oldu. Vodafone Türkiye’nin kadına şiddeti engellemek amacıyla geliştirdiği ‘Kırmızı Işık’ mobil uygulaması bu yıl Effie’de ilk kez verilen Mustafa Koç Özel Ödülü’nde Altın Effie almaya hak kazandı. Vodafone’un kurumsal müşterilerinin iş süreçlerini dijitalleştirerek, yarına hazırladığı ‘Vodafone İş Ortağım Programı’ ise ‘B2B Pazarlama’ ve ‘Sürdürülebilir Başarı’ kategorilerinde 2 adet Altın Effie’nin sahibi oldu. Vodafone Türkiye, ‘Telekom/İnternet’ kategorisinde ise biri gümüş, beşi bronz olmak üzere 6 ödül birden kazandı: Vodafone’un ‘Memnuniyetiniz Garanti Altında’ kampanyası Gümüş Effie’nin sahibi olurken, ‘Smart6’, ‘Karizmayı Çizdirmeyen Tarifeler’, ‘Vodafone SüperNet Çağı Yakala’, ‘Arayın Gelelim’ ve ‘Geçen Senem’ kampanyaları Bronz Effie’ye layık görüldü.
Kırmızı Işık, uluslararası platformlarda birçok ödüle layık görüldü
Vodafone’un kadınların şiddetten korunmasına destek olmak ve kadına şiddetle mücadele konusunda kadınları bilgilendirmek amacıyla hayata geçirdiği ‘Kırmızı Işık’ uygulaması tüm dünyada kadına şiddete karşı çözüm olarak gösteriliyor. Uluslararası platformlarda da ödüle layık görülen uygulama için hazırlanan “Aramızda” iletişim kampanyası, geçtiğimiz yıl Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’nde en prestijli ödül olan Grand Prix’yi Türkiye’ye kazandırmıştı. Cannes’da Grand Prix ile birlikte bir altın, iki gümüş ve üç bronz olmak üzere toplam 7 ödül alan kampanya, CLIO’da da biri Büyük Ödül olmak üzere 3 ödül birden kazandı. Kırmızı Işık, son olarak, Mobil Dünya Kongresi 2016 kapsamında düzenlenen 21’inci Global Mobil Ödülleri’nde “Gelişmekte Olan Ülkelerde Kadınlara Yönelik En İyi Mobil Servis” ödülüne layık görüldü.
Kurumsal pazarlamada Vodafone çifte ödülün sahibi oldu
Vodafone’un kurumsal iş birimi altında 2010 yılında lansmanını yaptığı İşortağım markası Effie’nin en önemli başlıklarından Sürdürülebilir Başarı ödülünün sahibi oldu. Gerçek müşterilerini reklama taşıyan Vodafone, 5 yılda 75 reklam çekerek bu alandaki büyük ödülü almaya hak kazandı. Bir diğer ödül ise bu sene ilk kez verilen Kurumsal Pazarlama katagorisinden geldi. Şirketlerin teknoloji ihtiyaçlarını analiz ederek onlara danışmanlık hizmeti veren Yarına Hazırım projesi, 2015’in en iyi kurumsal pazarlama kampanyası seçildi ve bu katagorinin ilk atın Effie’sinin sahibi oldu.
Vodafone Türkiye’nin bu yıl 8’incisi düzenlenen Effie Türkiye Reklam Etkinliği Ödülleri 2016’da kazandığı ödüllerin tümü şöyle oldu;
Mustafa V. Koç Özel Ödülü-İtibarla Büyüyenler
Kırmızı Işık Mobil Uygulaması – Altın Effie
Sürdürülebilir Başarı
Vodafone İş Ortağım – Altın Effie
Telekom/İnternet
Memnuniyetiniz Garanti Altında (Red) – Gümüş Effie
Vodafone Smart6 – Bronz Effie
Karizmayı Çizdirmeyen Tarifeler – Bronz Effie
Vodafone SüperNet Çağı Yakala- Bronz Effie
Arayın Gelelim – Bronz Effie
Geçen Senem – Bronz Effie
B2B Pazarlama
Vodafone İş Ortağım – Altın Effie
Vodafone Medya Merkezi: http://medyamerkezi.vodafone.com.tr