Whatsapp Sanal Numara Nedir?

Sanal numara son dönemlerde kullanımı oldukça yaygın uygulamalardan biridir. Gelişen teknolojinin zorunlu bir ihtiyaç olduğu şu günlerde cep telefonu bu zorunlu ihtiyaçların başında gelmektedir. Cep telefonlarını telefon olarak kullanabilmek için cep telefonu hat satışı yapan firmalardan, kişilere özgü hat satın alımı gerçekleştirilmesi zorunludur.

Her cep telefonu kullanıcısının kendi kimlik bilgileri ile sahip olduğu bir cep telefonu hattı ve numarası vardır. Fakat bazı zamanlarda kişiler kendilerine özel bu telefon numarasını kullanmaktan ve her ortamda paylaşmaktan çekinebilir. Bu nedenle sanal telefon numarası uygulamaları oluşturulmuştur.

Kişilerin gizli kalması gerektiğini düşündüğü cep telefonu numaralarını paylaşmak zorunda kaldığı yerlerde, bu kısa süreli kullanımlı sanal telefon numaraları, kullanıcılar için büyük bir nimet haline gelmiştir. Mobil onay ile alınabilen Whatsapp sanal numaraları birçok alanda kolaylık sunabilmektedir.

Son dönemlerde internet üzerinden gerçekleştirilen her eylemde, internet siteleri sahipleri cep telefonu bilgisini zorunlu hale getirmiştir. Sosyal medya gibi mecralarda da telefon numarası sorunları sıklıkla yaşanmaktadır. Bu gibi durumlarda kişiler sanal telefon numarası alıp bu numarayı kolaylıkla kullanabilmektedir.

Sanal numara alma işlemi için akıllı telefonların marketlerindeki Text Now, SMS Recieve Free gibi uygulamalara üyelik başlatmak yeterlidir.

Whatsapp Sanal Numara Alma

Whatsapp tarzı uygulamalar, sadece internet ile aktif olan, internetin olduğu yerde kişiye ekstra hiçbir ücrete mal olmadan çalışabilmesi nedeni ile herkes tarafından tercih edilmektedir. Aynı durum sanal telefon numaraları için de geçerlidir. Sanal telefon numaralarını whatsapp uygulamasına uyarlayarak, bu numaralar üzerinden whatsapp uygulamasını kullanmak mümkündür. Yine bu numara üzerinden whatsapp uygulamasının sesli ve görüntülü konuşma, video ve fotoğraf yollama gibi diğer bütün iletişim seçenekleri de kullanılabilmektedir.

Sanal Numarayı Whatsapp Uygulamasına Uyarlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler;

Akıllı cep telefonlarının işletim sistemi marketlerinde bulunan bazı uygulamalar sayesinde, sanal telefon numarası kullanıcıları çok küçük ücretler ödeyerek hat satın almadan aldıkları sanal telefon numaralarını whatsapp uygulamasına güncelleyebilmektedir.

Bu marketlerde satılan uygulamaların bazıları son derece güvenli bir yöntemdir ve kişilerin gerçek numarası asla ifşa olmaz. Ücretsiz görünen bazı uygulamalarda zaman zaman güvenlik problemleri yaşanabilmektedir. Bu nedenle sanal telefon numarası kullanıcıları sms onay ile işlem yapan güvenilir firmalardan numara almaya özen gösterilmelidir.

Sanal numara nasıl alınır başlıklı yazı ilginizi çekebilir.