Cildin var olan güzelliğinin korunması ve iyi bakılması için öncelikle temizliğine dikkat edilmesi gerekir. Gün içerisinde ellerle yüzü dokunmak, makyaj yapmak veya havadaki kirler cilt gözeneklerin tıkanmasına neden olur. Bu nokta da devreye yüz temizleme jeli girer. Cildi derinlemesine temizleyerek kir ve yağdan arınmasına yardımcı olur. Seçilen ürün kullanılmadan önce yüz suyla iyice ıslatılmalıdır. Daha sonra bir miktar ele alınan ürün dairesel hareketlerle yüze uygulanmalıdır. En son adım olarak da yüz boy su ile durulanmalıdır. Bu aşamalardan sonra tonik ve nemlendirici kullanımına da dikkat etmekte fayda olacaktır.Yüz Temizleme Jeli Nasıl Olmalı?Cilde sürülecek her ürünün içeriğinin doğal olması ve zararlı maddeler içermemesi önemlidir. Aksi takdirde alerjik problemler başta olmak üzere çeşitli sorunlar yaşanması kaçınılmaz olacaktır. Bu sebepleyüz temizleme jeli seçilirken şu kriterlere özen gösterilmelidir;
- Öncelikle cilt tipine uygun ürünler seçilmelidir.
- Yüzü aşırı derecede kurutmayan jeller tercih edilmelidir.
- Ürünün içeriği mutlaka dikkate alınmalıdır.