Zeytindostu Derneği 4. Ulusal Fotoğraf Yarışması başladı 1

Zeytindostu Derneği tarafından düzenlenen “4. Ulusal Fotoğraf Yarışması” başvuruları başladı. Yarışmanın konusu “ Zeytin, Zeytinyağı, ve Zeytin Ürünleri” olarak belirlendi.
Yarışma; zeytin ve zeytinyağı kültürünü yaymayı, zeytin ürünlerinin üretim tekniklerini ve kullanımına dair doğru uygulamaları özendirmeyi ve farkındalık yaratmayı amaçlıyor. Etkinliğe, seçici kurul ve birinci derece yakın akrabaları dışında fotoğrafa ilgi duyan tüm amatör ve profesyonel fotoğrafçılar katılabiliyor.
Gerçekleşecek yarışmada yarışmacılar tek kategori üzerinden değerlendirilecek. Fotoğraflar dijital, renkli veya siyah beyaz olabilecek. Katılımcılar katılım formunda isminin ve soyadının baş harfleri ile 4 rakamlı bir kod ve sıra numarasıyla fotoğraflarını kodlayacak.
BİRİNCİYE 500 TL VE ÖZEL ÜRETİM ZEYTİNYAĞI
Başvuruların 11 Mart 2017 tarihine kadar devam edeceği yarışmada sonuçlar 1 Nisan tarihinde belli olacak. Yarışma sonucunda birinci olan fotoğrafçıya 500 TL para ödülü ve özel üretim zeytinyağı, ikinciye 300 TL para ödülü ve özel üretim zeytinyağı üçüncüye ise 200 TL ve yine özel üretim zeytinyağı verilecek.
Yarışmada ödül kazanan ve beğeni toplayan 20 eser, dernek içerisinde sergilenecek.

Leave a Comment