Zorunlu Trafik Sigortasının önemi 1

Türkiye’de milyonlarca trafiğe tescilli araç bulunmaktadır. Ve bunlar için yapılması gereken ilk işlem trafik sigortası işlemleri olmaktadır. Her araç satın alındığı ilk günden itibaren sigorta yaptırılması gerekmektedir. Bunun için öncelikle trafik sigortası fiyatları hakkında araştırma yapmanız çok önemlidir. Çünkü sigorta fiyatları çok değişkenlik gösterebilmektedir. Aracınızın değeri, modeli ve sizin kazasızlık durumunuz sigorta fiyatlarını direk etkileyen unsur olmaktadır. Ancak bunun yanında aynı zamanda sigorta şirketleri arasında da genel fiyat politikaları sonucu fiyat farklılıkları ortaya çıkabilmektedir. Bunun için detaylı fiyat araştırması yapmanız ve sizin için en avantajlı olanını seçmeniz sizin faydanıza olacak bir durumdur.

Yeni araç alanlar ve aracının sigortasını yeniletmek isteyenler Trafik sigortası ne kadar diye merak ederler. Bunun net bir cevabı yoktur. Sigorta hesaplama belli kurallara dayanmaktadır. Maliyetler, tazminatlar ve kaza oranlarına göre bu hesaplama değişmektedir. Bu fiyatlara her yıl değişen oranlarda zam gelmektedir. Ülkemizde özellikle son yıllarda bu fiyatlara çok yüksek zamlar yapılmıştır. Vatandaş bu zamlara çok tepki göstermiştir. Bununla birlikte yeni düzenlemeler yapılmış ve tüketiciye sunulmuştur. Sizde sigortanızı yaptırmadan önce tüm sigorta şirketleriyle iletişime geçebilrisiniz. Araştırmalarınız sonucu en ideal olanı seçerek avantaj sağlayabilirsiniz. Trafik sigortası yaptırılması zorunlu olan bir durumdur. Yasalar ve kanunlarla düzenlenmiştir. Yaptırılmaması durumunda cezai yaptırımları bulunmaktadır. Ayrıca polisin araca el koyma yetkisi bulunmaktadır. Bunun dışında araç satışlarında sigortasız araçlara izin verilmemektedir. Tüm bu olumsuzluklarla karşı karşıya kalmamak için sizde zorunlu trafik sigortanızı mutlaka yaptırmalısınız.

Sizde bu konuda kesinlikle ihmalkar olmayın. Aracınızı aldığınızda yada aracınızın sigortası bittiğinde hemen Trafik sigortası teklifi alarak bu işlemi kısa sürede tamamlayabilirsiniz. Hemen hemen tüm sigorta şirketleri kredi kartına taksit imkanı sunmaktadır.